Hitta hit

P-huset Stadion, på Eric Perssons väg 3.
440 platser. Avstånd till Europaportens entré: ca 160 m.

Parkering Coop Forum på Stadiongatan.
350 platser. Avstånd till Europaportens entré: ca 200 m.

Parkering MAI och Malmö Stadion, på Eric Perssons väg.
300 platser. Avstånd till Europaportens entré: ca 450 m.

Busslinje nr 34
…stannar precis utanför ingången, hållplatsen heter ”Isstadion”.
Bussen avgår till/från bland annat Värnhemstorget, Konserthuset, Södervärn, Nobeltorget.

Från centralen
…rekommenderar vi buss nr 7 till Mobilia där du byter till buss nr 34. Eller går du ca 650 m västerut, längs Stadiongatan.

Mer info på Skånetrafikens hemsida

Kontakt

  • Adress: Stadiongatan 25A, 217 62 Malmö
  • Telefon: 040-800 30 (vardagar 9.00 – 12.00)
    Exp. tid: tis–fre 9:00–12:00
  • Församlingskassan Plusgiro 3 79 07-3  Bankgiro 468-6887
  • Missionskassan Plusgiro 479 98 31-5
  • RadioMalmö Plusgiro 66 42 31-8

Pastorer och ledning

Predikanter-andreaswessman
Andreas Wessman

Föreståndare och pastor
andreas.wessman@europaporten.com
0704-82 23 32

Jenny-AntonsonJenny Antonson
Vice föreståndare och pastor med ansvar för barn, familj och hemgrupper
jenny.antonson@europaporten.com
0725-05 90 35

Sakarias Bryskhe
Pastor med ansvar för ungdomar
sakarias.bryskhe@europaporten.com
0727-19 88 99

Wenny Sallbring
Pastor med ansvar för media och kommunikation
wenny.sallbring@europaporten.com
0704-59 40 28

wenny.sallbring@europaporten.com
0704-59 40 28

Thomas Henning
Pastor med ansvar för diakoni och omsorg
thomas.henning@europaporten.com
0703-76 33 97

Isabel Berggren
Barnledare & musikledare
isabel.berggren@europaporten.com
0737-07 21 23

Veronika Svensson
Administratör
veronika.svensson@europaporten.com
0709-88 39 44

Marcus Ander
Ordförande
marcus.ander@europaporten.com
070-285 88 75

Hillevi Jönsson
Sjukhuspastor
hillevi.jonsson@svenskakyrkan.se
0708-85 42 45

Gruppledare

Saul & Joanna Muñoz
Svedala Pingstkyrka


Dave Holm

Filippinska gruppen

Mats Jönsson 
Internationella gruppen

Ledare-Than
Than van Nguyen
Vietnamesiska gruppen


Andres & Ingrid Figueroa

Spanska gruppen

Ledare-JurajDrivhall
Juraj Drivhall

Romani grupp 1

Marius Ursu
Rumänska gruppen

Ledare-MarieChantal
Marie-Chantal Gbaka
Franska gruppen

Ledare-JurajDaniel
Juraj Daniel

Romani grupp 2


Tahereh och Kavosh A. Broujerdi
Persiska (farsi) gruppen